Geellakk
Geellakk on kiirem protseduur kui geelküünte tegemine. Küünetehnik katab küüned geellakiga, mille kiht jääb ilus õhuke. Geellakiga ei saa ehitada oma küünt pikemaks, kuid hea küünetehnik oskab geellakiga küünepinna ühtlaseks modelleerida. Samuti ei pruugi geellakiga tehtud küüned olla nii vastupidavad kui geelküüned. Ilus tulemus püsib 2-3 nädalat, pärast on oma küüne väljakasv juba liiga märgatav.
Geellaki hooldusesse tulles esmalt vana geellakk eemaldatakse (viilitakse õrnalt maha või leotatakse spetsiaalses vedelikus) ning kaetakse taas uue värviga.
Ka geellaki peale saab teha väga erinevaid kaunistusi (kivikesi jm), prantsuse maniküüri ja see sobib ideaalselt ka varvastele (ei kulu maha, vaid kasvab lihtsalt välja).
Protseduuri kestvus koos lihtsama maniküüriga on umbes 1-1,5 tundi.
Mille poolest erineb geellakk geelküüntest?
Geellakid kantakse küüntele õhukeste kihtidena ning nad vajavad kivistumiseks UV-, LED- või CCFL-lampi. Sisuliselt on tegu õhukeste kunstküüntega, mille puhul on vahele jäetud küüne pikendamise etapp. Samuti on erinevus selles, et geellakkimise käigus ei anta küüntele uut “kuju” – geellakkides ei panda küüntele ehitusgeeli. Ehitusgeeli kasutatakse geelküünte puhul ja sellega saab muuta küünte kuju (otstes ja ka kogu küüne paksust jne).
Geelküüned
Geelküüned on kõige vastupidavamad küüned. Oma küüs kaetakse geeliga, kui pole soovi küüsi pikendada. Kui tahetakse aga pikemaid küüsi, siis pikendatakse oma küünt šablooni abil geeliga. Edasi kaetakse küüned geeliga, mis kivistub UV-lambi all mõne minutiga. Geelküüned jäävad väga tugevad, kui materjalid on head ja tehnika on õige, siis ei murdu küüned ära.
Hooldusesse tulles lihvitakse vana geelikiht enamjaolt maha ja küüs kaetakse värske geeliga. Geelküüsi saab kaunistada sädelevate pulbritega, värvidega, kristallidega, maalingutega, fooliumiga. Samuti teha mõranevat ja “kassisilma” efekti.
Paigalduse ja hoolduse kestvus on tavaliselt umbes 2-2,5 tundi.
Meie lubadus – teeme sulle püsivad geelküüned.
Korduma Kippuvad Küsimused
Geellakk sobib kõigile, kes soovivad hoolitsetud, kauapüsivalt ilusaid ja loomulikke küüsi.
Jah geellakk aitab küüsi tugevdada, sest pealekantav kiht kivistub lambi all kõvaks.
Kui on järsk temperatuuri muutus, siis võib geellakk lahti lüüa (see käib
ka geelküünte kohta).
Ei saa. Selle jaoks tuleks valida teenus Geelküünte paigaldus.
Jah, kuju saab valida enda küüne pikkuse piires.
Soovitame tulla salongi geellakki eemaldama. Kodus eemaldades on suur tõenäosus oma küünt kahjustada (viilid oma küüned kogemata liiga õhukeseks).
Ombré efekt tähendab hajutatud efekti – üks värv sulatatakse teise värvi sisse. Näiteks: küünte tipud on heledamad kui küünte algusest.
Valge tipuga läbipaistev või õrnroosa küüs. Saab ka teha teiste värvidega. Prantsuse maniküüri saab teha nii geellakiga kui geelküüntele.
Kui geelküüned on õigesti paigaldatud ja ka püsivusega probleeme ei ole, siis otseselt ei ole vaja pausi teha.
Jah, küünetehnik peaks oskama geelküüsi “tõsta”.
Geelküüntega saab oma küüsi pikendada. Geellakiga mitte.
Tänapäeval ilmselt võib pulma minna igasuguste küüntega. Siiski soovivad enamus kliente pulmadeks pigem tagasihoidlikke küüsi (prantsuse maniküür, nude toonid).
Erinevaid küünte kujusid on väga palju. Kõige levinumad on küünekujud on: ovaalne, kandiline, mandel, ümar, baleriin ja stiletto.
Jah, geelküüsi saab paigaldada ka lühikestele, nö näritud küüntele. Tihti see ongi probleemile lahendus. Küll aga on siis šablooni paigaldamine tehnikule raskem ja kliendile võib olla see isegi ebamugav (ei ole küünepinda, kuhu alla panna šabloon).
Põhjuseid on mitmeid:
Külm kliima ja ilma kinnasteta käimine
Liiga õhukeseks viilitud küüned
Hoolduse käigus on jäetud mõrad eemaldamata
Soovitatav on geelküüned eemaldada siiski salongis. Kodus eemaldades on suur tõenäosus oma küünt kahjustada (viilid oma küüned kogemata liiga õhukeseks).
Esiteks on geelküünte paigaldusega hea mugav – küüned püsivad mitu nädalat ilusad. Lisaks soovivad paljud omale pikemaid küüsi, kuid oma küüneplaat on nõrk ja murdub, geel aitab siin hädast välja. Geelküüned võivad aidata ka küünte närimise vastu.
On inimesi, kelle küüneplaat eritab rohkem õlisid ja niiskust üldiselt ja sellepärast võivad geelküüned ka lahti lüüa ja ära tulla. Samuti võib juhtuda, et küünetehnik pole küünte servasid õigesti sulgenud või on klient kodus ise küüsi lõiganud/viilinud. Liiga sagedane veega kokku puutumine võib samuti geelküüned lahti lüüa.
Kui küünetehnik teeb enda tööd õigesti, siis pigem ei kahjusta.
Kui nii küünetehnik kui klient on omalt poolt kõik õigesti teinud siis jah, isegi kauem.
Jah geelküüned tugevdavad nõrkasid küüsi.
Reverse tehnikat saab teha ainult geelküüntel. Esmalt ehitatakse geeliga üles küüne põhiosa (näiteks roosa värviga). Seejärel ehitatakse geeliga küünetipp (näiteks valgega). Kui tavaliselt tehakse lihtsalt tipp teist värvi selliselt, et küüneots värvitakse teise värviga, siis reverse tehnika puhul küünetipp ehitatakse kohe teise värviga ja ühelt värvilt teisele üleminek on ülisujuv ja veatu. See tehnika on kaunis ja aeganõudev – sellest ka kallim hind.