Mida saab Tais lasta jalgadele teha?

Kookospalm Koh Samuil

Kookospalmisaarel Koh Samuil õnnestus mul proovida mitmeid iluteenuseid. Kõige meelierutavam oli lasta ennast masseerida otse rannal – mitte otse liival, aga armsas varjualuses. Sinna olid koondatud massaažimatid, kreemid ja muu vajalik. Juba ainuüksi teisi mõnuledes nähes ei saanud lihtsalt mööda jalutada. Massööre on mõistagi meeletult palju. Ka vaiksemas Lamai rannas jätkus neid ikka iga 100 meetri taha. Vihma tulekuga rulliti “õuesalongidele” kileseinad ette ja töö võis jätkuda. Oktoobris sajab siin saarel ehk pool tundi või tunnike ja siis ikka vahel ka rajult. Mul õnnestus ühe massaažiseansi ajal ka natukene vihma saada – see oli pigem mõnusalt jahutav, sest päevaajal sain 32 kraadi kuuma!

Rannasalong

Massöörid on siin toredad, sõbralikud, uurivad ikka, kust pärit oled ja vabandavad vihma pärast. Kui minuga alustati, siis lebasin kõrvuti kuskil 6-7 kundega. Tunni möödudes olin aga üksi, sest võtsin lisaks ka pediküüri. Vabad teenindajad võtsid siis kõik minu kõrvale lamaasendisse ja uurisid armsalt elu-olu. Kui massööril tööd hetkel pole, siis leiab teda tihti samal matil lebotamast või kerratõmbunult magamast! Ühe sellise ajasin ühel korral üles, sest janunesin jalamassu järele. Küsisin, kas ta seda ka rannatoolis päevitades teha viitsib. Kahjuks mitte, sest hakkavat sadama. Oh, vaeseke, asjatult ajasin ta üles!

Kõik teavad, et Tais saab lasta odavat massaaži teha. Ja jalgu kraapida. Eeldasin ka esimese hooga, et Pedicure on siis ikka varbaküünte lõikamine, viilimine, poleerimine, kandade koorimine, raspeldamine, küünte lakkimine… No nagu meil. Tais tähendab pediküür aga küünte lõikamist, viilimist, värvimist ja küünenahkade tagasilükkamist. Protseduur kestab kuskil 45 minutit. Ja maksab 4-5 eurot. Tulemuse kallal natuke nuriseks – lakid olid ilmselt odavad või ka best before, jäädes ebaühtlaselt. Samuti värviti küüned liiga püüdlikult vastu nahka.

Tais on kõik detailid ilusad

Kui tahad lasta ka jalataldu hooldada, siis tuleb juurde võtta Foot Scrub (maksab umbes 8 eurot). Selleks peab klient ennast kõhuli matile viskama. Pooletunnine hooldus algab kandade leotamisega (märjad paberitükikesed asetatakse su kandadele). Samal ajal muditakse veidi su keha jalgadest õlgadeni “lahti”. (Tundub, et iga protseduuriga kombatakse kogu su keha mingil määral läbi.) Kui kannad leotatud, siis algas suurem riivimine – riiviks aga rohmakam seebikujuline tükk, mitte selline peenutsev nagu meil kodus. Kui cable ride ega tiigriga poseerimine mu kanget elukaaslast ei võtnud, siis kandade alt kõditamine murdis tema 🙂 Nägu juba patja pigistades sai jalad hooldatud – tulemus oli pehme! Ise ootasin küll lõppu ka kergemat jalamassaaži, aga seda seekord ei tulnud. Üldiselt Foot scrub oli natukene liiga lihtne ja kiire – arvestades, et sama raha eest saab muidu korraliku ülekere massaaži. 

Foot scrub

Jalamassaaž (Foot massage) on väga mõnus. Kestab kuskil tunnike ja maksab keskmiselt 8 eurot. Soovitav on tulla lühikeste pükstega või bikiinidega, sest siis saab massöör ka reied läbi töötada. Kõige lõpus muditi kiirelt läbi ka nägu ja õlad. 


Muidugi proovisin ära ka õlimassaaži (Oil massage). Enne igasugust massaaži peseb massöör su jalad liivast puhtaks. Selleks on töökohal suur veekauss. Ülekere massaažiks palutakse sind visati esmalt kõhuli. Ohtra õliga masseeritakse sinu keha ülima põhjalikkusega läbi. Minul koguni nii südamega, et 2-3 päeva oli raske hingata. Tundsin, kuidas mu ülakeha nagu märga rätikut “veest kuivaks pigistati”. Ei aidanud ka valuhüüe – teine kehapool tuli ju samuti “õigeks” väänata. Võimalik, et hilisemale valule rinnus aitas kaasa ka kuuma ilma ja külma konditsioneeri kombinatsioon. Õlimassaaž läks lõpuks meie mõistes “tai massaažiks” ära. Ehk siis – pigem valu kui võlu 🙂 Venitamine jms. Üks pisem piiga otsustas minu selja alla heita ja oma põlvede peal mind lasta silda visata.

Õlised käed tundusid kohati ka natuke liivased-karedad. Ja see oli hea. Mõjus nagu kauaoodatud kratsimine sääsepunnidele.

Ahjaa – Eestis rannas massaaži tegemiseks Tervisekaitse luba ei anna. Sel aastal proovisin neid veenda, aga tulutult. 

Mahlakokteili nautimas

Leave a Reply